גישור גירושין

תהליך הגישור הוא דיסקרטי לחלוטין. העלויות בגישור נמוכות בהרבה מעלויות של עורכי דין נפרדים לכל אחד מבני הזוג וההליך קצר יותר. קבוצת גושרים מתמחה בהובלת תהליך הגירושין בגישור הכולל סדרה קצרה של פגישות עם בני הזוג וכתיבה של הסכם גירושין הוגן ומאוזן הכולל את כל הנושאים הקשורים בפרידה, כגון: אחריות הורית משותפת , הסדרי שהייה, הסדרי ממון וחלוקת הרכוש. הצוות שלנו כולל מגשרים בכירים ומוסמכים וביניהם עורכי דין, פסיכולוג, אנשי חינוך ואחרים. הצוות ערוך ללוות אתכם עד לאישור הסכם הגירושין בבית המשפט וסידור הגט בבית הדין הרבני.

תהליך הפרידה והגירושין הינו תהליך מורכב, מלווה בקשיים אישיים ומשפחתיים ואתגרים רבים. מטבע הדברים, שרויים בני הזוג במתח נפשי גדול בעקבות ההחלטה להיפרד ובה בעת נדרשים להתמודד עם נושאים רבים הקשורים בפרידה: ילדים, רכוש, פרנסה עתידית, מגורים ועוד. קבלת החלטות בנושאים אלה קשה פי כמה כאשר לבני הזוג יש ילדים. בצומת הזה, בו ניצבים בני הזוג רגע לפני ההחלטה על אופן ואופי הפרידה, אנו מציעים לבחור בתהליך הגישור של קבוצת גושרים.

קבוצת המגשרים שלנו המתמחה בתחום המשפחה תנהל את תהליך הגישור באופן מקצועי המותאם לצרכים הספציפיים של בני הזוג. מטרת הליך הגישור הינה “לתפור” לבני הזוג הסכם המתאים בדיוק למידותיהם. במסגרת תהליך הגישור לגירושין מתקיימים מספר מפגשים בהם נידונים כל הנושאים הרלוונטיים לגירושין כגון: חלוקת רכוש, הסדרי ממון, אחריות הורית משותפת , הסדרי שהייה, מזונות אישה וילדים וכן מנגנונים לקבלת החלטות בעתיד.

המפגשים נערכים בהשתתפות שני בני הזוג אולם מדי פעם מתקיימות שיחות נפרדות המאפשרות לכל אחד מבני הזוג לשתף את המגשרים באופן דיסקרטי בצרכים, בקשיים ובבקשות מיוחדות שבשלב זה אין ענין או אפשרות לחשוף בפני בן או בת הזוג. במקרה כזה חלה על השיחות סודיות מוגברת.

המגשרים מעודדים שיח פתוח וסובלני, תוך כדי הקשבה עמוקה לעמדות ולאינטרסים של כל אחד מבני הזוג. בסיום התהליך מנוסחת טיוטת הסכם גישור, המושתתת על החלטות שהושגו לאורך התהליך. כל ההחלטות מתקבלות בהסכמה ומתוך רצון חופשי. בני הזוג רשאים לקחת את טיוטת ההסכם להתייעצות ולבדיקה ובמידת הצורך ניתן לבצע בה שינויים עד לקבלת נוסח סופי אופטימלי המקובל על שני בני הזוג.
תהליך הגישור הוא קצר, ממוקד וצופה פני עתיד, במיוחד בהשוואה להליכי גירושין בבית המשפט ובבית הדין הרבני, והוא גם זול מהם באופן משמעותי.

כל אלה מקלים על בני הזוג ועל ילדיהם את משבר הפרידה באופן ניכר, ומצמצמים למינימום ההכרחי את הפגיעה האפשרית ממנו.
לקבוצת גושרים צוות מגשרי גירושין מנוסה ומקצועי. לאורך השנים צברנו ניסיון בעשרות תהליכי גישור שהסתיימו בשביעות רצון גבוהה של בני הזוג. אנו שמים דגש על אווירה נעימה ומכבדת לכל אורך התהליך וערוכים ללוות אתכם עד לאישור הסכם הגירושין בבית המשפט וכן סידור הגט בבית הדין הרבני.

אחוז המתגרשים בישראל עולה משנה שנה. על פי נתונים שפרסם בית הדין הרבני נמצא כי לא פחות מ-10,694 התגרשו בשנת 2012, עליה של כ- 5% לעומת שנת 2011 הסיבות לגירושין יכולות להיות מגוונות: מחלוקות כספיות, אי הסכמה על אורח חיים ועל גידול ילדים, קושי ב”תחזוק” הנישואין, חוסר התאמה מינית, ירידה בעוצמת רגשות האהבה בחלוף הזמן ועוד. וכך, זוגות רבים מגיעים למסקנה שנישואיהם אינם טובים ולהחלטה להתיר את הנישואין ולהתגרש. ברוב המקרים התרת הנישואין אינה תהליך פשוט. כאשר זוג מחליט להתגרש יש לדבר משמעויות משפטיות, כספיות, ערכיות ונפשיות. כאשר יש לזוג ילדים , מתווספות דאגות נוספות וסיבוכים נוספים המתבטאים בצורך להגיע להגדרות לגבי המשמורת של הילדים, דמי המזונות והסדרי שהות , בישראל יש גם מוסדות של המדינה (בית המשפט ומשרד הפנים העוסקים בגירושין אבל גם הרבנות ממלאת תפקיד חשוב בקביעת המעמד האישי של האזרחים היהודיים). זוגות שבחרו להתגרש נדרשים, אם כך, להתמודד עם שפע בעיות, מהמורות והליכים ביורוקרטיים ולא כולם בנויים להתמודדות כזאת. בדרך כלל ההחלטה להתגרש מקורה באי הסכמות בין בני הזוג ובאי הצלחה להתגבר על המחלוקות וכן טבעי שבני זוג כאלה נמצאים במצב הנתפס על ידם כלוחמני. במצב כזה קשה מאד למתגרשים להגיע להסכמה לגבי נושאים מרכזיים כמו אחריות הורית משותפת , חלוקת רכוש, מזונות והסדרי ראיה.

רבים פונים לעורכי דין ומבקשים את הגנתם באופן שעורך הדין של הבעל מנהל מו”מ מול עורך הדין של האשה וכל אחד מנסה להוציא כמה שיותר עבור הלקוח שלו ולהתפשר על כמה שפחות. תהליכים כאלה יכולים להמשך זמן רב וגם לעלות סכומי כסף גבוהים כתשלום לעורכי הדין ולאגרות בית המשפט. בדרך כלל הליכים אלה מסתיימים בפסיקה של בית המשפט ולא בהסכמה של בני הזוג ולפיכך, גם סיום ההליך הוא כואב ומשאיר כעסים ומשקעים. כשיש ילדים בתמונה, הם הסובלים העיקריים מגירושין שהסתיימו בפסיקת בית המשפט, אבל התהליך עצמו כואב ומתיש גם להורים.

בשנים האחרונות גוברת המודעות לגירושין בהליך של גישור. כאן העיקרון הוא שאת הסכם הפרידה כותבים בני הזוג ביחד, בעזרת מגשרים מיומנים וחותמים עליו בהסכמה מלאה אחרי שדנו וסיכמו את כל הסעיפים. המגשרים נייטרליים במחלוקות, אינם פוסקים אלא מאפשרים לבני הזוג לדון יחד בכל הנושאים, להביע את דעתם, להציע הצעות ולחפש ביחד נוסחאות שיאפשרו לכל אחד מהם ולילדים לפתוח דף חדש.

לא כל מגשר מתאים לגשר במקרים של גירושין. דרושה הכשרה מקצועית מתאימה וייחודית בצד יכולות אישיות, ניסיון חיים רב והבנה עמוקה של התהליכים האישיים שעובר כל אחד מבני הזוג.
אז מה הפתרון האידיאלי להליך הגירושין? זוגות רבים שאינם מצליחים להגיע להסכם גירושין פונים למגשר מקצועי להליך גישור גירושין על מנת ליישב את הסכסוך ביניהם. בתהליך זה מעורב צד שלישי ונייטרלי, המגשר, אשר שומע את שני הצדדים ומסייע להם להגיע לידי הסכמה באמצעות עידוד שיח פתוח וסובלני.
להליך הגישור יש אחוזי הצלחה רבים. לרוב ההליך מסתיים באופן מהיר, כשבסיומו שני הצדדים יוצאים מרוצים. לא בכדי נחקק חוק מטעם בתי המשפט הנותן לשופט סמכות להפנות תיקים בנושא להליך גישור בכדי ליישב את הסכסוך ללא התערבות משפטית.

דילוג לתוכן