גישור ירושה

לעיתים החיים מובילים אותנו אל סכסוכים שונים שלעולם לא חשבנו שנגיע אליהם. לצערנו, אחד הסכסוכים הנפוצים במשפחה הוא סכסוך בנוגע לזכויות של כל אחד מבני המשפחה על הירושה שבן המשפחה הותיר. אין ספק כי סכסוך משפחתי הוא מצב שאף אחד לא רוצה בו לרובנו המשפחה היא הדבר החשוב מכל ונתק בין בני המשפחה בעקבות ענייני ירושה הוא נזק שבסופו של דבר פוגע בכל הצדדים המעורבים. הנזק הוא כמובן ערכי וחינוכי לבני הדור הצעיר, אולם סכסוכי ירושה גובים גם מחיר כלכלי כפול: בהוצאות משפטיות גדולות ובאי יכולת לממש נכסים ששנויים במחלוקת.

סכסוכי הירושה יכולים לנבוע מסיבות שונות: צוואות לא ברורות, קשיים בקבלת החלטה בנוגע לגורל הנכס או לגבי אופן חלוקתו, טענה של בן משפחה שמגיע לו יותר מהאחרים בשל האופן בו טיפל בהורים, חוסר בהירות משפטית לגבי מעמד הנכס ועוד. גישור הוא הליך אשר בא לתת מענה לסכסוכים אלו כשהמטרה העיקרית היא יישוב הסכסוך בהסכמה של כל הצדדים, תוך שמירה על מערכת יחסים בריאה.

הרבה סכסוכים על ירושות מגיעים לפתחו של בית המשפט. כל בן משפחה שוכר עורכי דין שמייצגים אותו מנסים להשיג כמה שיותר עבור לקוחם, על חשבון בני המשפחה האחרים. כך, כל המשפחה מוציאה כספים רבים שלעיתים מכרסמים משמעותית בעזבון ובנכסיהם הפרטיים. בסופו של ההליך המשפטי ניתנת פסיקת השופט שמסיימת את המחלוקת אולם מנציחה את הקרע ברקמה המשפחתית.

ישוב מחלוקת על ירושה בדרך של גישור מאפשר הן לפתור את הנושאים שבמחלוקת והן לשמר את המשפחה. הליך הגישור זול משמעותית מהליכים משפטיים וגם מהיר יותר.

גושרים מספקת שירותי גישור במשפחה בכללם גישור סכסוכי ירושה וצוואה. אנו מנהלים את ההליך באופן המקצועי והדיסקרטי ביותר תוך כדי עידוד תקשורת פורה בין הצדדים כשכל אחד מבטא באופן מלא את טענותיו ודרישותיו. אנחנו נסייע לבני המשפחה להגיע אל עמק השווה ולפתור את הקונפליקט באופן המהיר והיעיל ביותר כך שבסופו של דבר כל הצדדים יצאו מרוצים.

היתרון שלנו הוא הניסיון והידע המקצועי הנרחב של הצוות שלנו, אשר כולל אנשי מקצוע מתחום המשפט, פסיכולוגיה וכמובן גישור מקצועי. אנו אף מכשירים מגשרים באמצעות קורסי הגישור המקצועיים שלנו המוכרים על ידי יחידת הגישור בהנהלת בתי המשפט ועומדים בתקן של ועדת גדות.

דילוג לתוכן