לימודי גישור

תחום הגישור התפתח ב-3 עשורים האחרונים בצורה מעוררת השראה. למגשרים יש כלים איכותיים היכולים לפתור בעיות רבות במצבים של קונפליקטים בתחומים רבים. איך מקבלים הסמכה להיות מגשר? כיום ניתן לעבור קורסי הכשרה מקצועיים בכדי לקבל הסמכה להיות מגשרים. מטרת הקורסים ללימודי גישור היא להקנות כלים מקצועיים להתמודדות עם קונפליקטים בין אנשי עסקים, בני זוג וכל גורם פרטי ועסקי המעוניין לפתור סכסוך מחוץ לדיונים בבתי המשפט.

לימודי גישור בגירושין

הנושא הכי משמעותי לכל תא משפחתי הוא הגירושין. תהליך גירושין נוטה לעיתים קרובות לגרום לסכסוכים קשים בין בני הזוג ופוגע ביכולת לטפל בעניינים הטכניים הקשורים לטיפול בילדים ולעניינים הכלכליים. ניתן לעבור הכשרה בלימודי גישור בגירושין ולקבל את האסמכתא לעסוק בגישור בין בני זוג העוברים את התהליך המורכב של פירוק התא המשפחתי. החוק “להסדרת התדיינות בענייני משפחה”, שנחקק בשנת 2016, מחייב כל בני זוג להתחיל בתהליך גישור אם הם קיבלו את ההחלטה להתגרש. חוק זה מטרתו הייתה להוריד את העומס של דיונים בבתי המשפט בישראל בענייני גירושים.

לימודי גישור במשפחה

מלבד גירושין, גם סכסוכים משפחתיים יכולים להפתר בעזרת גישור ולמנוע הגעה לבית משפט. קונפליקטים הקשורים למשפחה נוצרים במקרים רבים לאחר מות היורשים. חלוקת הירושה בין הילדים והנכדים יכולה ליצור סכסוכים שאינם נפתרים אלא רק לאחר גישור. בכדי להיות מגשר בתחום המשפחתי, ניתן להירשם ללימודי גישור במשפחה ולעבור הכשרה מקצועית בתור מגשר.

לימודי גישור בעסקים באיזור מרכז הארץ

ניהול סכסוכים בין בני משפחה שונה מניהול סכסוכים בין אנשי עסקים או חברות. נושאים כגון זכויות יוצרים או פגיעה בקניין רוחני עולים בעולם העסקים התחרותי והדינמי הקיים בישראל. חברות ובעלי עסקים מעוניינים למנוע גרירה של דיונים בבתי משפט שיכולים להימשך שנים ארוכות. אם אתם מעוניינים בלימודי גישור בעסקים במרכז הארץ או לימודי גישור בתחום המשפחה, אתם מוזמנים לפנות לקבוצת גושרים – מרכז גישור והדרכה.

לימודי גישור במרכז גישור והדרכה רב תחומי של קבוצת גושרים

קבוצת גושרים הוקמה על-ידי אקדמאים בתחומי המשפטים והייעוץ הארגוני במטרה לקדם את כל תחומי הגישור בישראל ולספק מרכז הדרכה ללימודי גישור שיתן מענה לכל אחד המעוניין להיות מגשר מקצועי.

דילוג לתוכן